امارات

امارات متحده عربی یک کشور پادشاهی در جنوب غربی آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان است. امارات متحده عربی با کشورهای مختلفی همسایه بوده و از نظر موقعیت جغرافیایی به دلیل قرارگیری در جنوب خلیج فارس به عنوان یک کشور مهم شناخته می شود. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به کشور امارات متحده عربی انداخته و شما را بیشتر با آن آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.آشنایی با امارات متحده عربی

برای این که شما را بیشتر با کشور امارات متحده عربی آشنا کنیم، لازم است تا به موارد مختلفی اشاره کنیم. پایتخت کشور امارات، ابوظبی بوده و زبان رسمی این کشور نیز عربی است. با وجود این که عربی از نظر قانونی زبان رسمی مردم امارات است، با این حال زبان های دیگری نظیر چینی، انگلیسی، هندی و اردو نیز در امارات به وفور به کار می رود. مذهب رسمی کشور امارات اسلام است و در حدود ۹۶ درصد از مردم این کشور مسلمان هستند. کشور امارات از نظر اقتصادی در شرایط فوق العاده ای قرار گرفته است و از امارات به عنوان یک کشور در حال توسعه یاد می شود. امارات بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و تولید ناخالص سرانه آن در حد کشورهای ثروتمند اروپای غربی است. شفافیت و امنیت اقتصاد در این کشور باعث شده تا شرکت های بزرگ بین المللی بسیار زیادی به امارات آمده و در این کشور فعالیت کنند. امارات متحده عربی از نظر سیاسی یک حکومت پادشاهی مطلقه فدرال است.مساحت و جمعیت امارات

اگر بخواهیم در رابطه با مساحت و جمعیت امارات صحبت کنیم لازم است تا نگاهی به موقعیت جغرافیایی این کشور بیاندازیم. امارات متحده عربی در منطقه خاورمیانه قرار گرفته و از شمال و شمال غربی به خلیج فارس متصل است. کشورهای عمان، عربستان و قطر نیز همسایه های امارات متحده عربی هستند. مساحت این کشور 83600 کیلومتر مربع بوده و از نظر پهناوری در رتبه 115 دنیا قرار گرفته است.
کشور امارات متحده عربی به ۷ منطقه شیخ نشین تقسیم می شوند که این هفت منطقه عبارتند از:

ابوظبی
دبی
شارجه
عجمان
ام ‌القوین
رأس ‌الخیمه
فجیره
هر یک از این مناطق ویژگی های منحصر به فردی داشته و شرایط خاصی دارند. به دلیل داشتن همین مناطق هفتگانه شیخ نشین است که به این کشور امارات متحده عربی می گویند، چرا که واژه امارات به معنای شیخ نشین یا امیر نشین است و زمانی که این مناطق هفتگانه در کنار یکدیگر قرار بگیرند یک کشور متحد به وجود می آید.
بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته در کشور امارات که زمان آن به ۲۰۱۳ باز می گردد، این کشور بیش از ۹ میلیون جمعیت دارد که از این تعداد تنها ۱.۴ میلیون نفر اهل امارات هستند و باقی مانده جمعیت را افراد خارجی تشکیل می دهند. عموم خارجی های این کشور ایرانیان، اروپایی ها، پاکستانی ها و چینی ها هستند. کشور امارات جزء کشورهای مهاجر پذیر بوده و از این منظر در رتبه پنجم دنیا قرار دارد و به همین دلیل است که بر اساس تخمین های صورت گرفته جمعیت این کشور به زودی 10 میلیونی خواهد شد.

 

برای آگاهی از تور های لحظه آخری ما اطلاعات خود را ثبت کنید

6LeT-yQgAAAAAB5MqfdD8bweho0228fdUnl1aqvq